LOADING

Type to search

Tags:

Zagraniczni goście w Słomczynie

Don Pablo 1 April 2019
Share

Po weekendowych treningach polskich kierowców przed Oponeo Mistrzostwami Polski Rallycross 2019 przyszła pora na zamknięty trening zagranicznych gwiazd. Najprawdopodobniej zobaczymy ich na torze Autodrom Słomczyn już w nadchodzącą sobotę! Dziękujemy Panu Heniowi, operatorowi koparki wykonującemu prace remontowe na trybunach, za nadesłanie zdjęć.

Z World RX do Oponeo MPRC

Nowy sezon FIA Mistrzostw Świata Rallycross jeszcze się nie zaczął. Znamy już jednak nazwiska kierowców, którzy podejmą walkę w pełnym sezonie World RX 2019. Zabraknie wśród nich aktualnego Mistrza Świata Rallycross Johana Kristofferssona oraz Mattiasa Ekstroma. Zdecydowali się oni jednak na gościnne starty przed polską publicznością! Ekstrom oficjalnie odszedł od startów w rallycrossie oraz serii DTM. Aktualnie współpracuje z Audi oraz rozwija zespół EKS RX, który wystawił Krisztiana Szabo w pełnym sezonie Mistrzostw Świata Rallycross. Jak widać zdecydował się on na gościnny start w Polsce! A może to tylko testy i zbieranie danych?

PSRX Volkswagen Polo | Kristoffersson | Słomczyn
PSRX Volkswagen Polo | Kristoffersson | Słomczyn

Kristoffersson ostatnimi czasy startował z sukcesami w rajdach oraz dołączył do zespołu Volkswagena w FIA WTCR 2019. Udało mu się również wywalczyć zwycięstwo Nations’ Cup w Wyścigu Mistrzów (Race of Champions). Bardzo możliwe, że testy PSRX Volkswagena Polo są związane z wynajęciem samochodu przez jednego z polskich kierowców. Mamy jednak pewność, że na torze w Słomczynie testy przeprowadzał osobiście Kristoffersson. Nie wyklucza to jednak potencjalnego wypożyczenia auta Marcinowi Wicikowi!

Guerlain Chicherit w pełnym sezonie trzech różnych serii rallycross?

Wszystko wskazuje na to, że Guerlain Chicherit chce wykorzystać w pełni możliwości swojego samochodu w sezonie 2019! Z informacji do jakich dotarła nasza redakcja wynika, że kierowca planuje start w pełnym sezonie World RX, Oponeo MPRC oraz Mistrzostw Francji Rallycross. Jest to o tyle godne podziwu, że niektóre rundy odbywają się tego samego dnia. Sam kierowca zaznaczał, że teren dookoła polskich torów sprzyja lądowaniu śmigłowcem. Z takiego rozwiązania korzystali między innymi Jacek Ptaszek i Tomasz Kuchar w poprzednich latach. Chicherit ma zamiar pomiędzy kwalifikacjami wykonywać szybkie loty pomiędzy różnymi torami. Wstępne wyliczenia wskazują, że będzie miał on jeszcze 7 sekund wolnego czasu do wykorzystania przed każdym z wyścigów.

Guerlain Chicherit | Autodrom Słomczyn
Guerlain Chicherit | Autodrom Słomczyn

Czy zagraniczni kierowcy będą stanowić zagrożenie dla Tomasza Kuchara? Czy PSRX Volkswagen wystartuje na torze Autodrom Słomczyn? Odpowiedzi przyjdą do nas już 6-7 kwietnia!

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1
Previous Article
Next Article

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59