LOADING

Type to search

Wyszyński i Hankiewicz zdominowali Estering

Don Pablo 20 June 2018
Share

W miniony weekend, odbyła się trzecia runda Mistrzostw Niemiec w Rallycrossie w których brał udział Paweł Hankiewicz. Zawody stanowiły jednocześnie rundę Mistrzostw Belgii do których zgłoszony został Jakub Wyszyński. Zawodnicy reprezentujący barwy Automax Motorsport pokazali się naprawdę z wspaniałej strony na torze Estering. Jest to wyjątkowy, bardzo szybki tor. Na prostej zawodnicy mają okazję do wrzucenia szóstego biegu, co bardzo odpowiadało Kubie Wyszyńskiemu!

Paweł Hankiewicz w Mistrzostwach Niemiec Rallycross

Hankiewicz poprowadził Volkswagena Polo Mk 4. Nie dał on najmniejszych szans konkurencji. Na początku biegu finałowego wypracował sobie pozycję na przodzie i nie oddał jej aż do przekroczenia linii mety. Zadanie ułatwili mu inny kierowcy, w tym Huschenbett, których znacznie spowolnił kontakt już na pierwszym zakręcie biegu.

Pierwszy zakręt finałowego biegu Mistrzostw Niemiec w klasie SuperNational

Jakub Wyszyński w Mistrzostwach Belgii Rallycross

Pierwszy z sobotnich biegów kwalifikacyjnych zakończył na drugim miejscu, tracąc naprawdę niewiele do pierwszego miejsca. Druga i trzecia kwalifikacja należały już do Wyszyńskiego. Tym samym, zapewnił on sobie pole position w półfinale. Wspaniały start w półfinale stanowił przepustkę do pole position w finale. Obok Kuby, z pierwszej linii, startował belgijski kierowca Steave Otzer. To właśnie Belg prowadził przez pierwsze okrążenia. Wszystko wyjaśniło się dopiero, gdy Steave zjeżdżał z joker lapa na ostatnim okrążeniu… czekał tam na niego już Jakub Wyszyński, który przekroczył linię mety o pół długości samochodu szybciej. Tym samym Polak zapewnił sobie 1. miejsce i pierwsze trofeum w tym sezonie.

Jakub Wyszyński zwyciężył ,,na milimetry” w klasie S1600

Warto również zaznaczyć, że w klasie SuperNational+ rallycrossowych mistrzostw Niemiec brał udział również Bartłomiej Ruszczyński, który zajął piąte miejsce.

#WeAreRallycross

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59