LOADING

Type to search

Tags:

Oponeo Rallycross 2020 – trzy nowe tory

Don Pablo 21 November 2019
Share

Tęsknicie za Oponeo Mistrzostwami Polski Rallycross? Z kolejnym rokiem seria robi ogromny krok na przód. W przyszłym roku MPRC zagości na trzech nowych torach! Ponadto Mistrzostwa rozszerzają się o jedną dodatkową rundę, dzięki czemu polscy (i zagraniczni kierowcy) będą walczyć aż w 8 rundach! W kalendarzu zabrakło jednak miejsca na rywalizację na torze Vilkyciai, jesteśmy jednak przekonani że Tor Poznań oraz dwie zagraniczne imprezy będą znakomitą rekompensatą! Rywalizacja w sezonie 2019 stała na naprawdę wysokim poziomie. Pora przejsć na kolejny level!

Oponeo Rallycross SUperCars

Oponeo Rallycross 2019, 4. runda Toruń, SuperCars

Bez zmian pozostają niektóre ustalenia z minionego sezonu. Nadal wynik jednej, najsłabszej rundy nie będzie wliczany do punktacji końcowej całego sezonu. Musicie nam wybaczyć, że nie podajemy konkretów co do zagranicznych torów. Powinniśmy wszyscy poczekać na oficjalny komunikat ze strony organizatorów. Rywalizacja będzie zmierzać wyraźnie w kierunku południa. Kontynuowana będzie również współpraca z FIA CEZ w ramach której niektóre rundy MPRC będą jednocześnie rundami Mistrzostw Strefy Europy Centralnej.

Brawo Oponeo Rallycross!

Cóż więcej można rzec? Żadna z rund Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w sezonie 2020 nie będzie pokrywać się z rundą Mistrzostw Świata. Widać, że organizatorzy słuchają uwag kierowców oraz kibiców, którzy teraz będą mogli pogodzić oglądanie World RX z rundami MPRC.

Wiele osób narzekało również na małe urozmaicenie w doborze torów, tudzież ciężki dojazd do litewskiego toru. Rezultat? Nitka rallycrossowa na torze w Poznaniu i dwie gościnne rundy za granicą! Seria otwiera się na kolejnych kierowców oraz zagranicznych kibiców, którzy mogą pokochać serię już na dobre. Jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy mieli mistrzostwa na poziomie Mistrzostw Europy! My już nie możemy się doczekać! Samo gdybanie o stawce SuperCars w przyszłym sezonie sprawia, że mamy ciarki na plecach!

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1
Previous Article

1 Comments

  1. Maks Guranowski 21 November 2019

    Sztos

    Reply

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59