LOADING

Type to search

Tags:

Trening Rallycross Słomczyn

Don Pablo 30 March 2019
Share

Nie mogliśmy doczekać się pierwszej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019 i pojechaliśmy na trening na Słomce. Zaniepokoiła nas niska frekwencja ale to, co zobaczyliśmy było bardzo obiecujące! Na torze zameldowali się między innymi Łukasz Zoll (Audi A1), Marcn Wicik (Ford Focus RX), Michał Kuna (BMW 320), Roksana Noniewicz (Seicento), Jarosław Frydrych (RWD Cup). Wyrównane zostały wały wokół toru, podwyższono zabezpieczenie toru pomiędzy zjazdem z Joker Lap a wjazdem na odcinek szutrowy.

Zoll Audi Słomczyn Rallycross
Audi A1 | Łukasz Zoll | SuperNational

SuperCars Light dają radę!

Nowa klasa już od samego początku wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród kierowców. Tanie SuperCars? Czego chcieć więcej? W SC Light przewagę liczebną będą miały najprawdopodobniej Lancery oraz Subaru Impreza/Legacy. Tak się składa, że kilka z nich mogliśmy podziwiać dzisiaj w Słomczynie. Pierwsze wrażenia? Zbierały się naprawdę dobrze! Przy odpowiedniej taktyce mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla kierowców w najwyższej klasie SuperCars.

Autodrom Słomczyn Subaru Legacy
Subaru Legacy Joker
Słomczyn SuperCars Light
Mitsubishi Lancer Evo

Zdjęcia nie są w stanie pokazać Wam tego, jak szybkie są to samochody. Przekonacie się jednak sami za tydzień w Słomczynie. Trzeba także podkreślić, że auta prezentowały się również świetnie od strony wizualnej. Joker widoczny na jednym ze zdjęć powyżej przykuł naszą uwagę już na samym początku!

Znajome twarze – trening Rallycross

Po raz pierwszy mieliśmy okazję oglądać Focusa RX podczas jazdy po torze! Marcin Wicik zasiadł za kierownicą 600-konnego SuperCars. Widać było, że pierwszy dzień jazd treningowych został poświęcony na dostrajanie samochodu, ustawianie hamulców, sprawdzanie wszystkich systemów i innych spraw, o których wiedzą jedynie kierowca i technicy Automax Motorsport.

Mechaniczna Pomarańcza | Marcin Wicik #51
Mechaniczna Pomarańcza | Marcin Wicik #51

W padoku mieliśmy okazję porozmawiać chwilę z Michałem Kuną, który powraca do rywalizacji w klasie SuperNational. Auto z odnowionym oklejeniem wyglądało i brzmiało naprawdę dobrze. Po jeździe na torze możemy wnioskować, że samochód jest w pełni sprawny i gotowy do zmagań w Oponeo MPRC 2019.

Michał Kuna | SuperNational
Michał Kuna | SuperNational

Minionek Roksany Noniewicz uśmiechał się do nas w padoku a później na torze. Zawodniczka powraca bogatsza o doświadczenia z poprzedniego sezonu i świetne, charakterystyczne oklejenie Seicento. Na pewno skradnie Wasze serca!

Minionek Seicento | Roksana Noniewicz
Minionek Seicento | Roksana Noniewicz

Rafał Berdys stanie w sezonie 2019 do obrony tytułu Mistrza Polski Rallycross SuperNational1600. Kierowca będzie występował w zespole Oponeo Motorsport za kierownicą Suzuki Swift, którym w poprzednim sezonie jeździł Arkadiusz Kocemba. W trakcie treningu mieliśmy wrażenie, że nowy samochód trzyma gorsze tempo od zeszłorocznego. Jednak nasze wrażenia były złudne, bowiem czas okrążenia wskazywał na coś kompletnie innego.

Suzuki Swift, Audi A1 SuperNational
Czy tak to będzie wyglądać w trakcie sezonu?

Niemałe zdziwienie na naszych twarzach wywołał widok Lancera, którym Mikołaj Otto wywalczył sobie miejsce na podium Oponeo MPRC 2018. Środowisko rallycrossowe obiegła bowiem informacja, że kierowca nie planuje startu w pełnym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie bowiem za kierownicą Mitsubishi siedział inny kierowca. Testował samochód przed potencjalnym wypożyczeniem.

Znajomy Lancer Evo ale z innym kierowcą!
Znajomy Lancer Evo ale z innym kierowcą!

Już za tydzień startuje pierwsza runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019! Przyjeżdżajcie do Słomczyna. Już niedługo powinna pojawić się lista zgłoszeń. Stawiamy, że będzie na niej powyżej 100 zgłoszeń. Myślicie, że mamy rację?

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59