LOADING

Type to search

Tags:

Suchowiecki czwarty na Lydden Hill

Don Pablo 6 September 2019
Share

Toru w Lydden Hill nie trzeba nikomu przedstawiać. To ikona światowej motoryzacji, ze szczególnym sentymentem do zmagań rallycrossowych. 26 Sierpnia na torze w hrabstwie Kent odbyła się kolejna runda Mistrzostw Wielkiej Brytanii Rallycross. W  upalny poniedziałek do rywalizacji stanęło prawie 60-ciu kierowców.

Jarek Suchowiecki on Lydden Hill

Jarek Suchowiecki – Lydden Hill – Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Rallycross

Dziewięć 600-konnych potworów

W królewskiej klasie SuperCars do boju stanęło 9 aut napędzanych na cztery koła. Po rozegraniu 3 biegów kwalifikacyjnych wszystko wskazywało na to, że walka o najwyższy stopień podium rozegra się pomiędzy   pięciokrotnym mistrzem Zjednoczonego Królestwa Julianem Godfreyem, powracającym do mistrzostw Jackiem Thornem oraz dwukrotnym Mistrzem Europy Derekiem Tohillem. W finale najlepiej z linii startu ruszył Jack Thorne i to on jako pierwszy zameldował się z nr 1. Nie cieszył się on jednak długo prowadzeniem, bowiem już przed trzecim zakrętem musiał uznać wyższość Godfreya. Za plecami liderów walkę toczyli Tohill (Fiesta) oraz Steve Hill (Mitsubishi Lancer ). Godfrey stosunkowo szybko skorzystał z joker lapa, przez co znalazł się za resztą stawki. Szybka i skuteczna jazda pozwoliła mu jednak na zmniejszenie dystanu i odzyskanie pozycji lidera na jedno okrążenie przed linią mety. Trzecia wygrana w tym roku zapewniła Godfreyowi prowadzenie w punktacji sezonu i przybliżyła do szóstego tytułu mistrzowskiego.

Jarek Suchowiecki z problemami

W niemniej widowiskowej klasie SuperNational/Super1600 do rywalizacji przystąpiło 12stu zawodników. Tu przedstawicielem bardzo licznego grona polskich kibiców był Jarek Suchowiecki, reprezentujący Corehard Racing RX Team w Citroenie C2 Super 1600. Znajdujący się na oficjalnej liście zgłoszeń Sławomir Wołoch zmuszony został do wycofania się z wyścigu jeszcze przed rozpoczęciem z powodu problemów z silnikiem jego Forda Fiesty. Od samego początku zawody zostały zdominowane przez lidera klasyfikacji Tristana Ovendena za kierownicą zmodyfikowanego Renault Clio V6. Za jego plecami walkę toczyli Peter McGarry (Vauxhall VX220) oraz Darren Scott (Citroen C2). Jarek Suchowiecki w swoim Citroenie C2 Super1600 zmagał się niestety ze spadkiem mocy silnika. Od początku dnia notował równe czasy tracąc ok. 5 sekund do lidera, co pozwoliło na awans do głównego finału i zajęcie 4. miejsca w klasie S1600 na koniec zmagań.

Citroen C2 Super1600

Citroen C2 | Suchowiecki | Lydden Hill

,,Był to dla nas trudny a zarazem wspaniały weekend wyścigowy. Już po sobotnich testach wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Nadal rozwijamy nasze auto a konfiguracja toru oraz upalne warunki sprawiły, że pomimo wyprostowanej do końca prawej nogi nie byliśmy w stanie kręcić tak dobrych czasów jak rywale. 4. miejsce to nadal solidne punkty. Dodatkowo wiemy, że nasze auto jest bardzo wytrzymałe i nie sprawia problemów, co dobrze wróży przed kolejnymi wyścigami podczas jesiennej kampanii. Zespół spisał się jak zawsze doskonale, za co chciałem im gorąco podziękować. Mieliśmy niesamowity doping ze strony kibiców i przyjaciół, którzy przybyli licznie aby nas wspierać. Było wspaniale i bardzo wszystkim za to dziękuję.” – J. Suchowiecki

Na trzy wyścigi przed końcem sezonu, Jarek Suchowiecki plasuje się na drugim miejscu w klasie Super1600 oraz na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej SuperNational. Trzecim polskim reprezentantem był Krzysztof Kozon, jadący Mini Cooper S. Niestety awaria silnika wyeliminowała go z rywalizacji już w trakcie kwalifikacji.

Do końca sezonu pozostały 3 wyścigi:

21- 22 Wrzesień   – Pembrey Race Circuit (Walia)

26 Październik  – Croft Circuit (Północne Yorkshire)

27 Październik  – Croft Circuit (Północne Yorkshire)

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie mistrzostw: https://www.rallycrossbrx.com

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59