LOADING

Type to search

Tags:

Sobota w MotoParku

Don Pablo 22 June 2019
Share

To była niezwykle upalna sobota na toruńskim torze. Dodatkowego ognia dorzucali kierowcy rywalizujący ze sobą we wspaniałym stylu. Nie zabrakło debiutantów, czy Marcina Wicika powracającego po kontuzji. Oczywiście na torze pojawiła się także cała śmietanka polskiego rallycrossu – Tomasz Kuchar, Marcin Gagacki, Dariusz Topolewski i Maciej Cywiński.

Grzybowski prowadzi w Seicento

Po słabszej jeździe w pierwszym biegu kwalifikacyjnym, urzędujący Mistrz Polski klasy SC Cup zajmował dopiero 7. miejsce. Piotr Budzyński osiągnął najlepsze rezultaty w Q1 i Q2, jednakże potknięcia w trzeciej kwalifikacji kosztowały go miejsce lidera po dzisiejszych zmaganiach. Grzybowski zwyciężył Q3 i utrzymuje się na prowadzeniu. Maksym Guranowski zaliczył świetny przejazd w swoim drugim wyścigu, zgarniając konkurencyjny czas… jednakże nadzieję na dobry wynik zaprzepaścił w trzeciej kwalifikacji.

Łukasz Grzybowski, SC Cup

Łukasz Grzybowski – Seicento Rallycross

Sokulski, Mączkowski, Wójcicki – RWD Cup

Pierwsza kwalifikacja to znaczące zwycięstwo Andrzeja Skrzeka. Zawodnik DC Team Rallycross pojechał naprawdę świetny wyścig, nie popełniał błędów i najlepiej rozpoczął zabawę w tylnonapędowych beemkach. Pozostałe biegi kwalifikacyjne należały już do Igora Sokulskiego, który w drugiej kwalifikacji miał blisko 5-sekundową przewagę nad Wiktorem Mączkowskim. Ładnie jechali Konecki, Światowski i Kula ale różne sytuacje na torze zmusiły ich do kilku potknięć, które kosztowały cenne sekundy.

Igor Sokulski | RWD Cup

Oponeo Mistrzostwa POlski Rallycross 2019

Mazurkiewicz atakuje, Struensee nie odpuszcza

Robert Mazurkiewicz triumfował w dwóch pierwszych kwalifikacjach, natomiast w Q3 osiągnął drugi rezultat. Oczywistym jest zatem fakt, że zajmuje pierwsze miejsce po dzisiejszym dniu. Struensee wahał się dzisiaj w granicach podium, zajmując w kolejnych kwalifikacjach 2. , 3. i 1. miejsce. Tym samym uplasował się na drugim miejscu po dzisiejszych zmaganiach. Halk miał olbrzymiego pecha w Q2 ale świetna jazda i zawziętość zapewniła mu trzecie miejsce przed niedzielą.

Gacek na czele

Na takie emocje czekaliśmy! Z każdą kolejną rundą, rywalizacja w klasie SuperCars staje się jeszcze bardziej wyrównana. Mamy naprawdę mocnych kierowców, reprezentujących europejski poziom. Marcin Gagacki zaliczył dwa genialne przejazdy, które utrzymują go na prowadzeniu. Tomasz Kuchar nie miał dzisiaj łatwego zadania – kontakt z Maciejem Cywińskim, rywalizacja z zawodnikami Oponeo Motorsport. Marcin Wicik poprawiał swój wynik z każdą kwalifikacją, ostatecznie uplasował się na 6. miejscu po trzech biegach kwalifikacyjnych. Piękne pojedynki, świetna jazda. Za to kochamy rallycross!

Marcin Gagacki

Marcin Gagacki

Wyniki – sobota Toruń

Poniżej wyniki sobotnich zmagań w ramach IV rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59