LOADING

Type to search

Tags:

Rozmowa z Mistrzem:
Piotr Olszewski

Don Pablo 28 March 2018
Share

Na pierwszym oficjalnym treningu w Słomczynie zabrakło wielu kluczowych zawodników – w tym Piotra Olszewskiego, aktualnego Mistrza Polski klasy BMW E36 oraz oraz drugiego Wicemistrza Okręgu Bydgoskiego i Warszawskiego 2017 Rallycross. Warto podkreślić, iż w poprzednim sezonie kierowca prowadził auto z silnikiem 6 cylindrowym 2.0, podczas gdy większość zawodników zmieniła silniki na 4-cylindrowe 1.8. Kibice kojarzą go przede wszystkim ze względu na wysoki wzrost (jak na kierowcę) oraz walkę do ostatniego metra! Druga część naszej serii wywiadów…

Rozmowa z Mistrzem

Jaki jest cel na sezon 2018? Obrona tytułu? A może start w zagranicznej imprezie?
Plan na sezon 2018 to jeden, może dwa starty w Toruniu. Niestety z powodów prywatnych nie będę miał w tym sezonie zbyt dużo czasu na rallycross. Poza tym dysponuję budżetem jedynie na połowę sezonu. Mam nadzieję, że wystartuję w pełnym cyklu w 2019 roku. 

Jakie zmiany, modyfikacje i poprawy zostały wprowadzone w samochodzie względem poprzedniego sezonu?
Samochód przeszedł podstawowy przegląd. Nie wprowadzałem żadnych zmian.

BMW E36 Rallycross car

BMW rallycross

Kto jest Twoim faworytem (jeśli takowego masz) w grupie SuperCars na ten sezon?
Moim faworytem w grupie SuperCars jest Marcin Gagacki. Myślę, że jest to najszybszy kierowca rallyrossowy w Polsce i z pewnością zasługuje na tytuł Mistrza Polski. Niestety sezon 2017 był dla niego dość pechowy.

Jaka Twoim zdaniem jest rola Joker Lap? Lepiej pojechać nim na początku? Na końcu? A może wszystko zależy od sytuacji w konkretnym wyścigu?
Joker Lap jest świetnym urozmaiceniem każdego wyścigu. Moment w którym na niego zjechać to kluczowa taktyka każdego zawodnika. Myślę, że decyzję w którym momencie zjechać należy podejmować w trakcie wyścigu odpowiednio do zajmowanej pozycji w trakcie biegu. 

Zachęcamy również do przeczytania rozmowy z Mistrzem Polski w klasie SuperCars – Tomaszem Kucharem.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59