LOADING

Type to search

Tags:

Przygoński kupił Peugeot 208 RX od Kuchara

Don Pablo 29 July 2020
Share

Po udanym treningu zorganizowanym przez naszą redakcję, mamy dla was wielkiego newsa! Jakub Przygoński (Orlen Team) zakupił od aktualnego Mistrza Polski Rallycross jego samochód. Peugeot 208 RX jest doskonale znany polskiej publiczności, ponieważ zazwyczaj znajdował się na prowadzeniu potyczek SuperCars. Tomasz Kuchar sięgnął nim po dwa tytuły mistrzowskie w sezonach 2018 i 2019. Zacznijmy jednak od początku… Peugeot 208 RX to 600-konny potwór startujący w klasie SuperCars. Pojazd został zbudowany w ścisłej współpracy Peugeota ze szwedzką ekipą Hansen Motorsport. Za sterami tego pojazdu mogliśmy w 2015 roku oglądać Davy Jeanney, który startował w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Później był on odbudowywany i należycie wykorzystywany przez popularnego QHR-a. Teraz auto doczekało się kolejnego, mocnego kierowcy!

Tomasz Kuchar Peugeot 208 RX | Globalrallycross.com

Peugeot 208 RX | QHR RX Team

Jakub Przygoński ponownie w rallycrossie

Kuba Przygoński zadebiutował w rallycrossie w lipcu 2016 roku na torze Vilkyciai. Przygoński startował wówczas Skodą Fabią MK1, zgarniając 3. miejsce w klasie SuperCars. Od tamtej pory odnosił on sukcesy w Pucharze Świata FIA Cross-Country Rallies, Rajdzie Dakar oraz licznych imprezach driftingowych. Został on również zapisany w 2013 roku do Księgi Rekordów Guinessa za osiągnięcie rekordowej prędkości jazdy w drifcie – 217,97 km/h. Warto zaznaczyć, że Jakub Przygoński startuje w barwach zespołu Orlen Team. Można zatem mówić o zmianie warty w polskim rallycrossie. Tomasz Kuchar wspierany przez firmę Circle K zakończył starty w rallycrossie, otwierając bramkę zespołowi Orlen i utalentowanemu Przygońskiemu! Wedle uzyskanych przez nas informacji, Tomasz Kuchar wraz z zespołem mają się zajmować serwisem tego pojazdu. Potwornie mocny Peugeot 208 RX, wsparcie Tomka Kuchara i genialny Jakub Przygoński za kierownicą. To jest prawdziwa mieszanka wybuchowa!

Przygoński Rallycross 2016 Skoda Fabia

Przygoński Rallycross 2016 Skoda Fabia / fot. v10.pl

Na tę chwilę nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących startów Jakuba. Nie wiadomo również, czy Przygoński wystartuje w serii Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Gdy tylko coś zostanie potwierdzone – na pewno Was o tym poinformujemy. Po rezygnacji ze startów Tomka Kuchara seria potrzebowała dodatkowego zastrzyku medialnego. Przygoński stanowi nadzieję na lepsze jutro i wspaniałe widowisko na torze. Chociaż nie będzie on miał łatwego zadania, stając do walki z takimi kierowcami jak Zbigniew Staniszewski, Marcin Wicik, czy Maciej Cywiński.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

 • 1

2 Comments

 1. Boncel 29 July 2020

  Zbigniew Staniszewski, Marcin Wicik, czy Maciej Cywiński a co z ekipa Oponeo ? Gacek, Topola

  Reply
  1. Don Pablo 6 August 2020

   Przecież nie startują

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59