LOADING

Type to search

Pierwszy dzień za nami
3. Runda MPRC 2018

Don Pablo 23 June 2018
Share

Pogoda dzisiejszego dnia była bardzo zmienna. Od słońca o poranku, przez deszcz, aż po silny wiatr. Temperaturę wśród kibiców, zawodników i obsługi technicznej toru grzały emocje i adrenalina. Ich dzisiejszego dnia było wyjątkowo dużo, chociaż niektórych rezultatów mogliśmy się spodziewać.

Trening

Najlepszy czas w trakcie treningu osiągnął Tomasz Kuchar, który pokonał okrążenie z czasem 45.912. Co ciekawe, w pierwszej piątce znalazł się Radosław Raczkowski, startujący przednionapędowym Volkswagenem Polo w klasie SuperNational! Udało mu się osiągnąć lepsze wyniki niż niektórzy kierowcy SuperCars.

I Biegi Kwalifikacyjne – pierwszy dzień

Zmagania rozpoczęły Fiaty 126p! Co ciekawe, doszło do niemałego nieporozumienia już na samym początku zmagań. Jedynym startującym kierowcom w tej klasie był Marcin Bruś. Pozostali kierowcy nie zjawili się na linii startowej, argumentując to rozbieżnością pomiędzy harmonogramem dostępnym w sieci a tym stosowanym na zawodach.

Łukasz Grzybowski - SC Cup

Łukasz Grzybowski – SC Cup

Łukasz Grzybowski pewnie idzie po swoje. Zakończył on 1. Bieg Kwalifikacyjny w klasie SC Cup z najlepszym czasem ogólnym: 3:53.040 oraz najlepszym czasem okrążenia: 54.677. Drugi wynik osiągnął Piotr Piętak z AK Rzemieślnik: 3:54.117 z najlepszym czasem okrążenia 54.888.

W klasie RWD Cup rywalizacja była bardzo wyrównana. Andrzej Skrzek zakończył go na pierwszym miejscu, osiągając czas ogólny 3:44.769 i najlepszy czas okrążenia 52.471. Co ciekawe, lepszym czasem pojedynczego okrążenia popisał się Łukasz Światowski (51.667) ale otrzymał ostrzeżenie i karę 5 sekund przez co zakończył rywalizację z czasem ogólnym 3:48.416.

Andrzej Skrzek – RWD Cup

Dużo niespodzianek przyniosły zmagania w klasie SuperNational. Pierwsze miejsce zajął Radosław Raczkowski, który pokazał się z dobrej strony już w trakcie treningu. Zaliczył on naprawdę bardzo dobry przejazd z czasem ogólnym 3:21.714 i najlepszym czasem okrążenia 47.013. Łukasz Zoll skończył na 4. miejscu.

Ostatni z wyścigów 1. biegu kwalifikacyjnego Mistrzostw Polski Rallycross należał do klasy SuperCars. Zgodnie z oczekiwaniami większości kibiców, zwyciężył Tomasz Kuchar. Siedmiu zawodników pojechało w dwóch turach. W pierwszej trójce najlepszy czas osiągnął Marcin Gagacki (3:14.481). W drugiej turze Dariusz Topolewski zaliczył falstart. Najlepszymi czasami popisał się Tomasz Kuchar (3:10.716) i Mikołaj Otto (3:12.142).

Mikołaj Otto – SuperCars

II Biegi Kwalifikacyjne – pierwszy dzień

W klasie 126p Cup mieliśmy okazję oglądać tym razem wszystkich zawodników. Mariusz Szczepański był pierwszy (4:01.063), Jacek Górniak drugi (4:02.036) a Marcin Bruś trzeci (4:03.182). W klasie SC Cup obyło się bez niespodzianek. Łukasz Grzybowski ponownie pierwszy! Jutrzejsze zmagania rozpocznie z kompletem punktów i sporym komfortem psychicznym.
Następne były zmagania tylnonapędowych samochodów marki BMW w klasie RWD Cup. Zwyciężył Andrzej Skrzek z czasem ogólnym: 3:47.408 i najlepszym czasem okrążenia: 53.298. Jako pierwsza, swój wyścig wygrała Beata Borowicz. W drugim wyścigu najlepszy okazał się Jacek Lepianka. Jego śladami, w trzecim biegu, podążył Łukasz Światowski. Zwycięzca całego biegu startował w ostatnim wyścigu i jak łatwo się domyślić – był po prostu najlepszy!

Radosław Raczkowski – SuperNational

W klasie SuperNational najlepszy okazał się ponownie Radosław Raczkowski z czasem 3:24.646. Swoje wyścigi wygrali Jakub Iwanek (3:31.947), Bartosz Krysmann (3:38.357), Alan Wiśniewski (3:31.975), Radosław Raczkowski (3:24.646). Szczęścia zabrakło Łukaszowi Zollowi, Dawidowi Struensee, Jakubowi Kowalczykowi i Damianowi Litwinowiczowi, którym nie było dane ukończyć biegu.

Dariusz Topolewski – SuperCars

W klasie SuperCars kolejne zwycięstwo Tomasza Kuchara z czasem 3:10.669 i najlepszym okrążeniem 44.763. Ze świetnej strony zaprezentował się również Marcin Gagacki, któremu zabrakło szczęścia… albo jak kto woli 2.64 sekundy. Pierwszy wyścig zdominował Dariusz Topolewski (3:16.453) z 5-sekundową przewagą nad Mateuszem Ludwiczakiem.

Wyniki – pierwszy dzień


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 17

wyniki

#WeAreRallycross
Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59