LOADING

Type to search

Tags:

Masa emocji w Słomczynie

Don Pablo 6 April 2019
Share

Nadeszła w końcu ta chwila. Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross powróciły w blasku swej chwały na tor Autodrom Słomczyn. Pierwszy dzień przyniósł nam kolejne emocje, odpowiedzi na pytania kłębiące się w głowach kibiców i masę akcji! Organizacja w tym roku stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zarówno w parku maszyn, jak i na torze.

I Bieg Kwalifikacyjny – Autodrom Słomczyn

Nowy sezon przyniósł parę zmian ale nie dotyczy to szczytu tabeli w klasie RWD Cup. Łukasz Światowski z Mad Cat’s Garage kończy pierwsze kwalifikacje na pierwszym miejscu. Dobrze sezon zaczął także Andrzej Skrzek. Igor Sokulski z trzecim rezultatem. 

Łukasz Światowski - Pierwszy Bieg Kwalifikacyjny
Łukasz Światowski – Pierwszy Bieg Kwalifikacyjny

Niespodzianki w SuperNational! Najlepszy czas osiągnął Damian Litwinowicz. Drugi rezultat należał już do Rafała Berdysa. Trzeci wynik zgarnął Halk, Michał Genstwa ukończył pierwszy bieg kwalifikacyjny jako czwarty. Łukasz Zoll kończy pierwsze kwalifikacje na 9. pozycji. 

SuperCars Light
Mariusz Nowocień | SuperCars Light

Tomasz Kuchar najlepszy wśród SuperCars. Chociaż Maciej Cywiński bardzo długo siedział mu na zderzaku! W innym wyścigu zmierzyli się ze sobą Dariusz Topolewski, Marcin Gagacki i Marcin Wicik. Właśnie w takiej kolejności zameldowali się na mecie. W ostatecznym rozrachunku, po pierwszej kwalifikacji:
1. Tomasz Kuchar
2. Dariusz Topolewski
3. Marcin Gagacki
4. Maciej Cywiński 
5. Marcin Wicik 

II Bieg Kwalifikacyjny – Autodrom Słomczyn

Łukasz Grzybowski odbija się od środka stawki, zaliczając perfekcyjny przejazd. Niewiele gorszy był Szymon Jabłoński, który triumfował w pierwszej kwalifikacji.

SC Cup | Autodrom Słomczyn
SC Cup | Autodrom Słomczyn

Przetasowanie stawki w klasie RWD Cup. Łukasz Światowski złapał gumę i przez większość wyścigu walczył ze swoim samochodem a nie z rywalami. Na awarii Mistrza skorzystali Przemysław Wójcicki, Andrzej Skrzek i Igor Sokulski którzy okazali się najlepsi w drugiej kwalifikacji.

RWD Cup | Autodrom Słomczyn
RWD Cup | Autodrom Słomczyn

Robert Mazurkiewicz najszybszy w SuperNational. Świetny, pewnie przejechany wyścig. Brawa dla Łukasz Tyszkiewicz, bo również spisał się na medal! Robert Dąbrowski trzeci!

Audi A1 SuperNational | Słomczyn
Audi A1 SuperNational | Słomczyn

Ależ emocji przyniosła nam rywalizacja w SuperCars! Kontakty, pościgi, zwroty akcji. Ostatecznie to Tomasz Kuchar zameldował się na mecie jako pierwszy, wypychając Marcina Gagackiego przy zjeździe z jokera. Z dobrej strony zaprezentował się także Marcin Wicik. Widać to zacięcie w jeździe Mistrza Polski Rallycross 2007. Świetne rezultaty osiągnęli także Mariusz Nowocień i Robert Czarnecki.

Peugeot 208 WRX vs Volkwagen Polo GTI RX
Peugeot 208 WRX vs Volkwagen Polo GTI RX

Sytuacja po trzech biegach kwalifikacyjnych – Autodrom Słomczyn

Tomasz Kuchar kończy pierwszy dzień w Słomczynie z kompletem punktów. Zaciętą walkę podejmowali Dariusz Topolewski, Marcin Wicik oraz Marcin Gagacki. Jednakże trochę im jeszcze brakuje do Mistrza! Jest to bardzo udany dzień dla Mariusza Nowocienia. Kierowca startuje w klasie SuperCars Light a udało mu się zakończyć dzisiejsze zmagania na drugiej pozycji w całej grupie samochodów SuperCars. Całe trybuny zamarły po kontakcie Marcina Wicika z Łukaszem Osmańskim. Konieczna była interwencja służb ratunkowych. Wszystko wskazuje na to, że kierowca Wicik Motorsport nie powróci jutro do rywalizacji.

Ford Focus RX | Marcin Wicik
Ford Focus RX | Marcin Wicik

Świetnie nowy sezon rozpoczyna Damian Litwinowicz. Po zwycięstwie w pierwszym i trzecim biegu kwalifikacyjnym znajduje się na szczycie tabeli w klasie SuperNational. Robert Mazurkiewicz i Łukasz Zoll (którzy byli naszymi faworytami) borykają się póki co z problemami natury technicznej. Łukasz Tyszkiewicz po trzech kwalifikacjach zajmuje drugą lokatę, Halk z Flat Out Rallycross Team jest trzeci.

SuperNational BMW

RWD Cup kochamy za to, że każda kwalifikacja przynosi zmiany. Trzecią kwalifikację zwyciężył Łukasz Światowski, jednakże nie udało mu się nadrobić straty punktowej. Pierwszy w klasyfikacji jest aktualnie Przemysław Wójcicki, który ukończył Q3 z drugim rezultatem. Drugi jest Andrzej Skrzek, natomiast Igor Sokulski zadomowił się na trzeciej pozycji. Poza podium (na 4. pozycji) Paweł Konecki z DC Team Rallycross.

Słomczyn BMW
Ciasno w RWD Cup

Szymon Jabłoński po bardzo udanym sezonie 2018, powraca w wielkim stylu. Stabilne tempo, tożsame czasy we wszystkich kwalifikacjach dają młodemu kierowcy 1. miejsce w SC Cup. Kierowcy na kolejnych miejscach: Michał Wrzosek, Piotr Budzyński, Łukasz Grzybowski, Paweł Hurko.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59