LOADING

Type to search

Tags:

Starty Wicika pod znakiem zapytania

Don Pablo 20 May 2019
Share

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019 w Słomczynie. Wiele osób zadawało sobie pytanie: Czy Marcin Wicik wystartuje? Zawodnik doznał poważnych urazów podczas kolizji z Osmańskim w pierwszej rundzie.

Stan zdrowia nie pozwolił mu na powrót do rywalizacji w Toruniu, w ramach II rundy Oponeo MPRC. Wszyscy pokładaliśmy duże nadzieje na jego start w kolejnej rundzie. Na pewno dodałoby to pikanterii w klasie SuperCars. Zapowiadana na początku sezonu współpraca z ekipą Automax Motorsport i Krzysztofem Skorupskim wydawała się być przepisem na sukces. Niestety rallycross rządzi się swoimi prawami.

Wicik nie pojedzie w Słomczynie

Tymczasem pojawiło się oficjalne oświadczenie na stronie kierowcy. Powstałe uszkodzenia w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz złamane żebro zmusiły Marcina do wstrzymania startu w kolejnej rundzie. Zawodnik jest jednak typem fightera, nie podda się łatwo. Wierzymy, że zobaczymy go jeszcze w tej edycji Mistrzostw. Kto wie… może już w Toruniu?

Marcin Wicik nie rezygnuje jednak z rozwijania swojego kanału YouTube. Wciąż można odnaleźć na nim treści dotyczące rallycrossu (seria Rallycross Life), czy nowa seria Ciekawe miejsca dla fanów motorsportu. Zachęcamy Was do śledzenia poczynań kierowcy i jego Mechanicznej Pomarańczy (Focus RX).

Niepewna sytuacja w SuperCars

Dwie rundy Oponeo MPRC 2019 za nami, dwa zwycięstwa Macieja Cywińskiego. Podczas pierwszej rundy dużo punktów stracili faworyci – Marcin Gagacki i Tomasz Kuchar, którzy po silnym kontakcie nie ukończyli biegu finałowego. Druga runda przyniosła jeszcze więcej niespodzianek, kierowca Volkwagena Polo SuperCar nie zakwalifikował się do finału przez dwie dziurawe opony. Aktualnie tak prezentuje się TOP5 grupy SuperCar:

  1. Maciej Cywiński (41)
  2. Tomasz Kuchar (38)
  3. Dariusz Topolewski (35)
  4. Mariusz Nowocień (33)
  5. Marcin Gagacki (31)
#51 Marcin Wicik #6 Maciej Cywiński | SuperCars | Rallycross Słomczyn 2019

#51 Marcin Wicik #6 Maciej Cywiński | SuperCars | Rallycross Słomczyn 2019

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59