LOADING

Type to search

Tags:

Marcin Wicik w Oponeo Rallycross: liczy się tylko zwycięstwo

Don Pablo 14 March 2019
Share

Atmosfera przed Oponeo Mistrzostwami Polski Rallycross 2019 staje się coraz bardziej gorąca. Dzisiaj pojawiła się notka prasowa dotycząca startu Grzegorza Dudy w klasie SuperCars. Nowości przychodzą także od zespołu Wicik Motorsport. Dotychczas obserwowaliśmy serie Rallycross life Focus build autorstwa Marcina Wicika na YT. Kierowca nie zdradzał w jakiej serii rallycrossowej pojedzie, w grę wchodziły: Oponeo MPRC 2019, FIA CEZ, Euro RX i GRC Europe. Czas uciekał, trzeba było podjąć decyzję. Ostateczny wybór padł na pełen sezon Mistrzostw Polski w najwyższej klasie 600-konnych potworów, czyli SuperCars! Wicik ma w swoich planach również start w serii GRC Europe, jednak nie zdradza na razie więcej szczegółów.

Marcin Wicik – trudna decyzja

Sam kierowca zwrócił się do swoich kibiców i kolegów z ankietą dotyczącą startów. Znaczna przewaga głosów wskazała na start w Polsce, przed krajową publicznością. Podobne odczucia wychodziły z komentarzy.

Marcin Wicik nawiązał na ten sezon współpracę z Automax Motorsport, które zdominowało sezon 2018 serii Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Zespół nie wystawiał jednak żadnego kierowcy w klasie SuperCars, podczas gdy Oponeo Motorsport miało bardzo silną reprezentację. Teraz gdy Mistrz Polski Rallycross 2007 powraca do walki, rywalizacja pomiędzy zespołami powinna być jeszcze bardziej zacięta. Mamy tutaj na myśli czystą, sportową rywalizację! Kierowca w bezpośredniej rozmowie wskazywał, że duży wpływ na podjęcie decyzji o starcie w MPRC miało przyjazne nastawienie Dariusza Topolewskiego oraz organizatorów. Ich zaangażowanie przekłada się na wzrost zainteresowania rallycrossem kolejnych osób (zarówno kierowców, jak i kibiców).

Oficjalna prezentacja: Focus RS RX

Auto nazwane Mechaniczną Pomarańczą ma nawiązywać do tradycji kolorów, wykorzystywanych przez zespół Wicik Motorsport we wcześniejszych latach. Jego ostateczny wygląd – obklejenie i elementy wizualne poznamy 24. marca. Postaramy się być na oficjalnej prezentacji i zaprezentować Wam fotki z tego wydarzenia.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1
Previous Article
Next Article

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59