LOADING

Type to search

Mad Cat’s Garage
Rajdowa Mafia z Polski

Don Pablo 7 June 2018
Share

Pasjonatów sportów samochodowych w Polsce nie brakuje. Wiele osób stawia pierwsze kroki w kartingu, czy nawet grach komputerowych. Zamiłowanie do ścigania, rywalizacji oraz aut dojrzewa w nich z kolejnymi latami. Problem jest taki, że większość osób nie wie zazwyczaj jak zamiłowanie do motorsportu przerodzić w prawdziwe ściganie – od czego zacząć, jaki budżet i licencje są potrzebne. Właśnie z myślą o takich osobach powstał Mad Cat’s Garage. 

Owoc Miłości

Projekt rozpoczęło małżeństwo – Zuzia i Michał Kotkowscy, którzy darzą ściganie równie mocnym uczuciem, co siebie nawzajem. Na własnej skórze odczuli oni trudy stawiania pierwszych kroków w polskim motorsporcie. Postanowili zatem pomagać innym – od strony technicznej, formalnej, jak i praktycznej. W ten sposób rodzina Mad Cat’s Garage zaczęła się rozrastać o kolejne osoby – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, chcących podzielić się własną wiedzą i doświadczeniem. Wszystko po to, by pomagać, propagować sporty samochodowe i wymieniać się doświadczeniami!

Jan Rudak w trakcie 2. rundy Oponeo MPRC 2018

Zespół nie zamyka się na jedną dziedzinę motorsportu – zrzesza pasjonatów z różnych części Polski, o różnych preferencjach. Początkowo występowali oni wyłącznie na amatorskich i pół-amatorskich zawodach pokroju Rallysprint czy Konkursowej Jazdy Samochodem. Mistrzostwa rangi okręgowej stanowiły pole treningowe przed kolejnymi startami. To właśnie tam kierowcy mieli okazję szlifować swoje umiejętności, sprawdzić się w starciach z innymi zawodnikami oraz propagować miłość do motorsportu wśród kibiców! Do rozwoju konieczne były jednak kolejne wyzwania, postawienie sobie poprzeczki szczebel wyżej, nabycie nowych doświadczeń. Dlatego sezon 2018 otworzył drogę do startów w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, rajdach okręgowych Warmii, Mazur, Śląska oraz w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross!

Mad Cat’s Garage na podbój rallycrossu

BMW E36 323ti

Podczas spaceru po Parku Maszyn, w trakcie 2. rundy Oponeo MPRC 2018, napotkaliśmy na swojej drodze bardzo charakterystyczne BMW, które mieniło się do naszej redakcyjnej ekipy już z daleka. Podczas krótkiej rozmowy z kierowcami, poznaliśmy idee jakie niesie za sobą Mad Cat’s Garage i po prostu nie mogliśmy tej sprawy zostawić bez komentarza (i artykułu). Okazało się również, że znany nam od lat kierowca rallycrossowy – Robert Czarnecki jest mentorem oraz doradcą tego zespołu. Wiedzieliśmy zatem, że to nie przelewki i nie ma tutaj mowy o najmniejszej amatorce. Kierowca ten słynie bowiem z wspaniałego przygotowania zarówno technicznego auta, jak i psychofizycznego. Kierowcy z którymi mieliśmy okazję porozmawiać to Jan Rudak oraz Szymon Waśkowski. Pierwszy z nich startuje w klasie RWD Cup a ściganie rozpoczął w 2013 roku od rajdów. Szymon Waśkowski starty rozpoczął w 2006 roku od startu w cyklu Pucharu Youngtimer Party, który założył wraz z kolegami z Automobilklubu Wielkopolskiego. Później zaliczał starty m.in. w Rajdzie Barbórka, Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski czy chociażby Mistrzostwach Polski Hour Race. Jest on współzałożycielem i organizatorem 318 IS CUP PL – największego pucharu markowego w Polsce.

BMW E36 318is

Trzymamy kciuki za sukcesy kierowców w kolejnych rundach. Cieszymy się również niezmiernie, że pojawiła się w Polsce bezinteresowna grupa specjalistów, którzy pragną pomagać młodym adeptom sportów samochodowych w stawianiu pierwszych kroków na zawodach. Zapraszamy również do śledzenia poczynań zawodników na stronie internetowej Mad Cat’s Garage – madcatsgarage.wordpress.com  jak i mediach społecznościowych.

#WeAreRallycross

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59