LOADING

Type to search

Lista zgłoszeń – 86 kierowców na Słomczyn

Don Pablo 21 June 2018
Share

Udostępniona została lista zgłoszeń na 3. rundę Oponeo MPRC 2018 w Słomczynie. Znalazło się na niej 86 nazwisk. Wszystko wskazuje na to, że frekwencja ponownie będzie bardzo wysoka. Możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji i walki o każdy mały punkt. Lista zgłoszeń przyniosła jednak kilka niespodzianek. Nie znalazł się na niej Jacek Ptaszek. Mistrz, który powrócił do rywalizacji po wieloletniej przerwie zajmuje na tę chwilę 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. Jego złoty Ford Fiesta OMSE Supercar jest aktualnie na sprzedaż za przeszło 230 tysięcy euro!

Jacek Ptaszek Ford Fiesta

Jacek Ptaszek – Ford Fiesta OMSE SuperCar

Lista zgłoszeń: SuperCars

W klasie SuperCars zobaczymy 8 kierowców. Listę otwiera broniący tytułu Tomasz Kuchar, który rozpoczyna rundę z kompletem punktów. Oponeo Motorsport będzie reprezentowane przez Dariusza Topolewskiego i Marcina Gagackiego. Wszystko wskazuje na to, że Volkswagen Polo RX jest już w pełni gotowy do rywalizacji! Nie zabraknie również Mikołaja Otto i Macieja Cywińskiego. Listę uzupełniają Maciej Palczewski, Mateusz Ludwiczak oraz Andrzej Kleina. Zobaczymy, który z zawodników zajmie miejsce Jacka Ptaszka w klasyfikacji generalnej!

Lista zgłoszeń: SuperNational

Do klasy SuperNational zgłoszonych zostało 21 kierowców – 7 w SN+2000, 7 w SN-2000 i 7 w SN1600. Mamy zatem pełną harmonie i równy podział klasy. Aż 6 kierowców SN+2000 wystartuje za kierownicą pojazdów marki BWM, do grona tego należy Łukasz Zoll (BMW E30), Paweł Melon (BMW E46 M3), Dawid Struensee (BMW E46 M3), HALK (BMW E36 RX), Michał Kuna (BMW 320) oraz Szymon Waśkowski (BMW E36 323ti). Rodzynkiem prowadzącym Hondę Type RX jest Damian Litwinowicz.

Melon Paweł BMW E46 M3

Melon Paweł BMW E46 M3

Wśród kierowców SN-2000 mamy aż trzech reprezentantów Automobilklubu Rzemieślnik – Paweł Rogalski, Łukasz Nagraba i Łukasz Tyszkiewicz, który borykał się z problemami technicznymi w trakcie poprzedniej rundy w Toruniu. Nie brakowało ich również Jakubowi Iwankowi, który kontynuuje rywalizacje za kierownicą Opla Astry OPC. Ponadto zobaczymy Tomasza Łozę i Bartosza Kryssmana za sterami Hondy Civic oraz Łukasza Nagrabę.

Bardzo ciekawie prezentuje się lista zgłoszeń SN1600. Znajduje się na niej dwukrotny Mistrz Polski Rallycross – Zygmunt Stanek, nazywany popularnie najszybszym szklarzem w PolsceNa liście nie mogło zabraknąć Alana Wiśniewskiego, Rafała Berdysa, Arkadiusza Kocemby, Michała Kruszyńskiego, Jakuba Kowalczyka oraz Grzegorza Łazarewicza. Jesteśmy bardzo ciekawi jak zaprezentuje się Zygmunt Stanek! Miło jest oglądać polskie legendy rallycrossu powracające do Mistrzostw Polski.

Lista zgłoszeń: RWD Cup

W klasie samochodów BMW E36 zobaczymy aż 18 zawodników. Listę otwierają Przemysław Wójcicki, Łukasz Światowski i Igor Sokulski. Znalazł się na niej również Daniel Wyrzykowski, którego podczas 1. rundy w Słomczynie oglądaliśmy w klasie SuperCars. Jedyną kobietą w stawce RWD Cup pozostaje Beata Borowicz.

Sokulski Igor BMW E36

Sokulski Igor BMW E36

Lista zgłoszeń: SC Cup

Do rywalizacji przystąpi aż 33 Fiatów Seicento. Łukasz Grzybowski będzie miał zatem nielada wyzwanie, by ponowić wyczyn z dwóch poprzednich rund i zdobyć pełne 30 punktów. Przeszkadzać będą mu w tym między innymi Piotr Budzyński, Marcin Lisicki, Mariusz Nowocień i Łukasz Kulesza. Aż 20 kierowców będzie reprezentować Automobilklub Rzemieślnik na własnym podwórku w klasie SC Cup.

Lista zgłoszeń: 126 Cup

W rywalizacji małych fiatów zobaczymy zaledwie sześciu kierowców – Jacek Górniak, Marcin Bruś, Mariusz Szczepański, Jerzy Szynkiewicz, Arkadiusz Górniak, Damian Stachowiak z AK Rzemieślnik oraz Damian Stachowiak z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego.

Maluch Oponeo MPRC 2018

#WeAreRallycross

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59