LOADING

Type to search

Tags:

Kuchar Mistrzem Rallycross, Wygrana Gagackiego
VI Runda MPRC

Don Pablo 16 September 2018
Share

W niedzielę rano świeciło słońce, co zapowiadało wspaniały dzień na torze rallycross w Słomczynie. Nie było jednak czasu do stracenia. Samochody już z samego rana wystartowały z III Biegiem Kwalifikacyjnym. Udział niektórych kierowców stał pod znakiem zapytania z racji awarii powstałych poprzedniego dnia. Mechanikom Mikołaja Otto i Łukasza Tyszkiewicza udało się przywrócić świetność samochodów. Jesteście ciekawi jak poradzili sobie kierowcy w poszczególnych klasach? Czytajcie dalej!

Fiat 126p – Rallycross Słomczyn

Fiat 126p Cup – Rallycross Słomczyn

III Bieg Kwalifikacyjny w Słomczynie rozpoczął się od jazdy Maluchów. Jacek Górniak pewnie sięgnął po zwycięstwo w biegu i podtrzymał formę w kolejnych kwalifikacjach, zapewniając sobie pole position przed finałem. Problemy z samego rana miał Mariusz Szczepański, który nie ukończył trzeciej kwalifikacji. Powrócił do zmagań w 4. kwalifikacji, zajmując trzecie miejsce. Damian Stachowiak trzymał równy poziom przez wszystkie niedzielny biegi – był trzeci w każdym wyścigu oraz ostatecznie w finale.

Seicento Cup – Rallycross Słomczyn

SC Cup – Rallycross Słomczyn

Łukasz Grzybowski jako cel rundy postawił sobie dojechanie na metę każdego biegu bez awarii silnika. Lekkie potknięcia pierwszego dnia dodatkowo zmotywowały kierowcę, który zwyciężył w kwalifikacjach oraz swoim półfinale. Bardzo dobrze radził sobie również Piotr Budzyński, który osiągał drugie czasówki w kwalifikacjach. W każdym półfinale jechało sześciu kierowców. W półfinale A zmierzyli się Grzybowski, Budzyński, Piętak, Hurko, Wrzosek i Gajewski. Mistrz konkurencji o przeszło 5 sekund. W półfinale B zwyciężył Szymon Jabłoński z FlatOut Rallycross Team, który pewnie pokonał Mariusza Nowocienia. Karol Dombrowicki i Łukasz Żakowski nie ukończyli półfinałów, tracąc okazje do startu w najważniejszym starciu. Finał był już znacznie bardziej wyrównany! Grzybowski pokonał linię mety jako pierwszy, zapewniając sobie tytuł mistrzowski klasy SC Cup Rallycross. Niewiele jednak zabrakło Łukaszowi Jabłońskiemu, który nie zamierzał odpuszczać i utrzymywał krótki dystans przed liderem klasyfikacji.

RWD Cup – Rallycross Słomczyn

RWD Cup – Rallycross Słomczyn

Tylnonapędowe BMW walczyły ostro w Słomczynie! Różnice czasów wśród kierowców były naprawdę minimalne. O ułożeniu tabeli decydowały ułamki sekund. Dwóch kierowców wyróżniało się jednak na tle stawki, rywalizując zacięcie pomiędzy sobą. Chodzi o Łukasza Światowskiego i Igora Sokulskiego. Panowie zajmowali kolejno pierwsze i drugie miejsce w obu kwalifikacjach, by następnie zwyciężyć swoje półfinały. Na wyróżnienie zasługuje również Paweł Konecki i Adam Skrzek, którym udało się osiągnąć trzecie czasy w kwalifikacjach. Beata Borowicz mocno poobijała swoje auto w półfinale . Finał RWD Cup musiał zostać powtórzony. Cezary Chmal skończył na dachu nieopodal trybuny głównej. Po wznowieniu obyło się już bez rozczarowań i wpadek. Światowski był pierwszy, Andrzej Skrzek drugi a Igor Sokulski trzeci. Tym samym Łukasz Światowski triumfował mistrzostwo Polski już podczas przedostatniej rundy.

SuperNational – Rallycross Słomczyn

SuperNational – Rallycross Słomczyn

Z racji tego, że runda Mistrzostw Polski odbywała się tożsamo z rundą Mistrzostw Europy Środkowej, konieczny był podział na klasy pojemnościowe w klasie SuperNational. Jedno musimy zaznaczyć już na wstępie – Paweł Melon był perfekcyjny! Wspaniałe starty w kwalifikacjach, zwycięstwo półfinału A i ostatecznie miejsce na najwyższym stopniu podium generalki SuperNational oraz SuperNational+2000. Bardzo dobrze prezentowali się również Radosław Raczkowski, Rafał Berdys i Dawid Struensee. Musieli jednak ustąpić BMW M3. W półfinale B najlepszy był Raczkowski, jednak w finale zabrakło mu niespełna sekundy. Emocje na następnej rundzie zapowiadają się niesamowicie. Ostateczne starcie na linii Raczkowski – Melon. Zwycięzcami poszczególnych klas pojemnościowych byli…
SN1600: Rafał Berdys
SN-2000: Radosław Raczkowski
SN+2000: Paweł Melon 
STC1600: Kuba Wyszyński

SuperCars – Rallycross Słomczyn

SuperCars – Rallycross Słomczyn

Perfekcyjne kwalifikacje zaliczył Tomasz Kuchar. Wszystko wskazywało na powtórkę z rozrywki. Szczególnie, że Marcin Gagacki (drugi w trzecim biegu kwalifikacyjnym) nie ukończył IV Biegu Kwalifikacyjnego. Fiesta miała problem z mocowaniem koła. Tym samym Csaba Spitzmuller w Skodzie Fabia MK2 4WD mógł się poszczycić drugą czasówką ostatniej kwalifikacji. P Mikołaj Otto był trzeci podczas kwalifikacji. o udanej kwalifikacji było już pewne, że QHR obroni tytuł w tym sezonie. Jak wyglądał finał? Tomasz Kuchar wystrzelił jak z procy na samym starcie. Marcin Gagacki zaliczył jokera na pierwszym okrążeniu. Tym samym Kuchar jechał przodem a Mikołaj Otto siedział mu na zderzaku aż do joker lapa. Wtedy było już wiadomo, że wszystko rozegra się pomiędzy Gagackim a Kucharem. Mistrz czekał z jokerem do ostatniego okrążenia. Co się wydarzyło? Pierwszy na zakręcie znalazł się Marcin Gagacki, który zwyciężył w finale. Mistrz musiał zadowolić się drugim miejscem. Mikołaj Otto był trzeci! Fiesta zalicza zatem zwycięstwo debiutanckiej rundy. Musimy jednak zaznaczyć dla naszych czytelników, których nie było w Słomczynie, że Kuchar jechał 3,5 okrążenia bez powietrza w tylnym lewym kole. To wiele mówi o biegu finałowym.

Kuchar drugi w rundzie ale pierwszy w całym sezonie!

Wyniki VI Rundy Oponeo MPRC 2018

#WeAreRallycross

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59