LOADING

Type to search

Tags:

88 kierowców na 1. rundzie w Słomczynie!

Don Pablo 3 April 2018
Share

Z informacji uzyskanych dzięki wdzięczności biura prasowego OPONEO MPRC wiemy ilu kierowców zgłosiło się do 1. rundy na torze w Słomczynie. Zmagania zawodników będzie można oglądać na żywo, za pośrednictwem transmisji wideo (biegów półfinałowych i finałowych) lub śledzić je na naszej stronie w specjalnie przygotowanej relacji! Specjalnie dla Was, nasza strona główna ulegnie zmianie dzięki, której będziecie mogli śledzić każdy etap zawodów! Nie zabraknie również krótkich wpisów na naszych profilach społecznościowych! Wracając jednak do samych wyścigów…

Kierowcy Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2018 – 1. runda

W grupie SuperCars zgłosiło się 13 zawodników. Z pierwszym numerem pojedzie aktualny Mistrz Polski – Tomasz Kuchar. Na zawody w tej klasie zgłosił się również Jacek Ptaszek, który po 12 latach wraca na tor rallycrossowy. Pojedzie za kierownicą Forda Fiesty, zakupionym od Martina Kaczmarskiego.

W klasie SuperNational zobaczymy aż 22 kierowców. Będą wśród nich Łukasz Zoll, Paweł Melon, Radek Raczkowski, Rafał Berdys. W rywalizacji zabraknie Kuby Wyszyńskiego, który w tym sezonie rusza na podbój Mistrzostw Europy.

fot. Maciej Niechwiadowicz 

W miejscu klasy BMW E36 zobaczymy klasę RWD Cup. Jest to zmiana czysto techniczna, bowiem rywalizacja wciąż będzie toczyła się za kierownicą pojazdów marki BMW. Zabraknie aktualnego Mistrza Polski, który z powodów prywatnych wystartuje jedynie w kilku rundach. W tej klasie pojedzie 20 kierowców.

Najliczniejszą grupę stanowić będzie SC Cup. Zobaczymy aż 24 kierowców w Fiatach Seicento. Natomiast w wyścigach małych Fiatów 126p wystartuje 8 zawodników.

Wstęp na zawody będzie bezpłatny! Zapraszamy wszystkich do kibicowania na trybunach! Tych, którzy nie mogą zjawić się osobiście zachęcamy do śledzenia zmagań na naszej relacji, bądź na oficjalnym streamie! Jeśli chcesz współtworzyć z nami relacje, bądź po prostu przybić piątkę na zawodach naszej ekipie – zapraszamy do kontaktu na mail: rx@globalrallycross.com! Razem możemy stworzyć społeczność rallycrossową!

#Wearerallycross! 

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59