LOADING

Type to search

Kickster, Gymkhana, Oponeo – co mają wspólnego?

Don Pablo 18 October 2019
Share

We wcześniejszych artykułach informowaliśmy Was o tym, że Marcin Wicik wystartował w światowych finałach Gymkhana Grid 2019 jako reprezentant polskiego rallycrossu. Start odbywał się pod patronatem firmy Oponeo, która postanowiła propagować Mistrzostwa Polski Rallycross na międzynarodowej imprezie. Udział w zawodach rozważał również Marcin Gagacki, jednakże ze względu na kolizje terminów Gymkhany z rundą MPRC, postanowił wystartować na Autodromie Słomczyn. Decyzja ta przyczyniła się w pewnym stopniu do tego, że udało mu się ostatecznie stanąć na pudle kończącym sezon 2019. Reprezentacją firmy Oponeo, jak i zawodów Oponeo Rallycross zajął się Marcin Wicik, którego mogliśmy nawet oglądać w kombinezonie kojarzonym głównie z postacią Darka Topolewskiego.

Dobrze, co jednak wspólnego z tym wszystkim ma tytułowy Kickster?

Kickster z kamerą na Gymkhana Grid 2019

Postaci Kickstera wielu z Was przedstawiać nie trzeba. Są jednak tacy, którzy czytają naszą stronę ze względu na zamiłowanie do rallycrossu i niekoniecznie interesują się motoryzacyjnym środowiskiem polskiego YouTube’a. Sebastian Kraszewski, znany powszechnie jako Kickster, to urodzony na początku lat 90-tych Torunianin, który na YouTube pojawił się w grudniu 2015 roku. Humorystyczne zabarwienie tworzonych filmów, konsekwencja w działaniu i bezkompromisowość sprawiły, że na tę chwilę jego poczynania śledzi kilkaset tysięcy osób a oglądalność głównego kanału zbliża się do 100 milionów wyświetleń filmów.

Kickster mem

Kickster mem

Żarty o Omedze, charakterystycznym śmiechu (HYHYHY), pytania o kolejny odcinek MotoznaFcy, czy Om Nom Nom na zawsze wpisały się w świadomość polskich internautów. Od pewnego czasu Kickster współpracuje z polskim kierowcą rallycrossowym – Marcinem Wicikiem. Panowie przewijają się w wzajemnych materiałach, a sam Sebastian nagrywał materiały z Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019. Najnowszy materiał został nakręcony podczas światowych finałów Gymkhana Grid 2019 na Ptak Warsaw Expo. Film zapowiada się naprawdę niesamowicie, zobaczcie zwiastun:

Wygląda to naprawdę dobrze, niczym hollywoodzka produkcja! Już nie możemy doczekać się pełnej wersji filmu, którego premiera planowana jest na najbliższą sobotę (19.10.2019) na głównym kanale KicksterTV! Warto nadmienić, że film powstał dzięki wsparciu firmy Oponeo, która sięga po nowe sposoby promocji polskiej serii mistrzostw rallycross. Jeśli doczekamy się produkcji podobnej jakości z rund Oponeo MPRC to seria ta może w końcu zyskać popularność na jaką zasługuje. Tego z całego serca życzymy. Tymczasem pozostaje nam czekać do soboty na materiał z Gymkhana Grid 2019 i trzymać kciuki za dalszą promocję polskiego rallycrossu.

#DobraZmiana w Oponeo Rallycross?

Czyżbyśmy w końcu doczekali się zmiany podejścia do marketingu ze strony organizatorów Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross? Wiele dotychczasowych działań było nastawionych na prowadzenie relacji dla istniejących już kibiców, którzy doskonale znają środowisko rallycrossowe. Mało było działań nastawionych na ekspansję, rozszerzanie świadomości społecznej na temat rallycrossu, propagowania go wśród nowych osób. Najwyraźniej przyszedł czas na zmiany. Nie zrozumcie nas źle, nie jest to żaden przytyk w stronę organizatora. Sami mieliśmy częściowo związane ręce, próbując zachęcać nowe osoby do kibicowania na zawodach. Prawda jest taka, że jeden YouTuber z telefonem w ręce jest w stanie ściągnąć na zawody więcej osób niż cały sztab prasowy. Dowód? Poprzedni film kickstera (na pobocznym, vlogowym kanale a nie kanale głównym) zatytułowany ,,Czym jest rallycross?” przekroczył barierę 100 000 wyświetleń. Nie jesteśmy przekonani, czy oficjalna strona mistrzostw zalicza tyle UV w ciągu roku. A film został zamieszczony na Youtube niespełna 3 tygodnie temu.

Czy możemy spodziewać się kolejnych youtuberów i innych znanych, medialnych postaci na zawodach w przyszłym roku? Mamy nadzieję, że tak. Takie rozwiązanie na pewno przyciągnęłoby setki, jeśli nie tysiące nowych fanów. Sama transmisja live udostępniona na profilach takich osób przyciągnęłaby kilkanaście tysięcy wirtualnych kibiców, śledzących rallycrossowe potyczki. Oczywiście, o ile wróci porządna transmisja. Ale te rozważania zachowamy sobie na inną okazję… Jakiego YouTubera albo celebrytę związanego z motorsportem najchętniej oglądalibyście wśród mediów na zawodach Oponeo MPRC? Dajcie znać w komentarzach.

Gymkhana Grid 2019 – transmisja finałów

A jeśli chcielibyście obejrzeć cały finał zawodów Gymkhana Grid 2019 to poniżej zamieszczamy kompletną transmisję wideo z zawodów opatrzoną polskim komentarzem.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59