LOADING

Type to search

Tags:

Wspaniali goście w Toruniu

Don Pablo 2 October 2019
Share

Finałowa runda zmagań w ramach Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019 to gwarancja niesamowitych emocji. Na liście zgłoszeń znalazło się aż 112 zawodników, w tym zagraniczne gwiazdy. Wysoki poziom zawodów, mocne samochody i szybcy kierowcy przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania zawodami wśród zagranicznych zespołów i firm. Jesteście ciekawi kto przyjedzie przyjrzeć się z bliska rywalizacji na MotoPark Tor Toruń?

Jan Selholm we własnej osobie

Ludziom ze świata motorsportu nie trzeba przedstawiać firmy Selholm Tuning. Dla osób niezaznajomionych w temacie: jest to szwedzka firma, zajmująca się budową własnych napędów i skrzyń biegów do profesjonalnych samochodów sportowych (w tym rallycrossowych). Firma cieszy się największym powodzeniem w kolebce rallycrossu, czyli Szwecji. Na zaproszenie Marcina Wicika, rywalizacje w Toruniu śledzić będzie osobiście Jan Selholm, czyli właściciel firmy. Zainteresowanie zagranicznych firm może wskazywać na duży potencjał polskiego rynku i serii Oponeo MPRC 2019. Selholm wskazywał jednak, że jest to jedyna runda w kalendarzu Mistrzostw Polski Rallycross, która nie pokrywa się z innymi zawodami rallycross w Europie i dlatego możliwy jest jego przyjazd. Nie należy tutaj liczyć serii Titans RX, która dysponuje własnymi autami. Poszczególne zespoły, ekipy tunerskie przybywałyby chętniej na zawody, gdyby kalendarz był inaczej skonstruowany. Zdajemy sobie jednak doskonale sprawę z tego, że czasem nie jest to po prostu możliwe.

Jan Selholm

Selholm Tuning owner – Jan Selholm (po prawej)

Drift Masters, Gymkhana Grid, pora na MPRC?

Wśród osób, które zapowiedziały przyjazd do Torunia znalazł się również Paweł Korpuliński. Mistrz Drift Open 2015, Driftingowy Mistrz Szwecji 2017, Mistrz Påsksladden 2017, Wicemistrz Świata Gymkhana Grid w klasie RWD… chyba nie musimy wymieniać dalej. Dobra organizacja zawodów i rozgłos medialny sprawiły, że Paweł zdecydował się przyjechać na zawody do Torunia. Na razie w roli kibica ale kto wie, co może przynieść przyszłość. Szczególnie, że możemy spodziewać się też innych osób z Drift Masters.

Szef logistyki w zespole Kristoffersson Motorsport

Wiedzieliście, że jedną z najważniejszych osób w zespole aktualnego Mistrza Świata Rallycross jest Polak? Bartek Stanek jest szefem logistyki zespołu Kristoffersson Motosport, który od wielu lat trzyma zespół w ryzach. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest on współodpowiedzialny za sukces Kristofferssona w World RX oraz późniejszych przygodach rajdowych. Wieść o polskich zawodach niesie się po Europie i ściągnęła do Torunia również jego.

Kristoffersson Motorsport

Kristoffersson Motorsport | Bartosz Stanek (drugi od prawej)

Znajome twarze

Na zawodach mają pojawić się również Sławomir Wołoch (znany również jako Encyklopedia Rallycrossu) oraz Jakub Nitka (Qnigan). Sławek znany jest polskim kibicom, jak i kierowcom bowiem rywalizował już wcześniej w MPRC, czy chociażby Mistrzostwach Wielkiej Brytanii Rallycross. Jakub Nitka to jeden z najpopularniejszych fotografów w świecie rallycrossu. Polak pstrykał pierwsze zdjęcia za złotych czasów polskiego rallycrossu, by z czasem zyskać renomę na całym świecie.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59