LOADING

Type to search

Tags:

Gosia Prus – kolejna kobieta w Oponeo Rallycross

Don Pablo 21 February 2020
Share

Kolejny sezon polskiej serii Oponeo Rallycross rozpocznie się już 25 kwietnia na torze Autodrom Słomczyn. Niedawno informowaliśmy was o tym, że Tomasz Kuchar nie wróci do rywalizacji i obrony mistrzowskiego tytułu. Pora na bardziej pozytywnego newsa dotyczącego Gosi Prus – młodej, ambitnej zawodniczki, która przygotowuje się do debiutu w MPRC 2020. Poniżej znajdziecie krótki wywiad z którego dowiecie się o niej nieco więcej.

Kim jest Gosia Prus?

Formalnie: Małgorzata Prus. W świecie motorsportu: Gosia Prus. Przyszła zawodniczka Oponeo Rallycross urodziła się w Żyrardowie od wczesnego dzieciństwa mieszka w Warszawie. Na co dzień pracuje jako handlowiec w salonie samochodowym. W swoim życiu odnalazła dwie silne i intensywne pasje. Są nimi jazda konna (od 17 lat posiada własnego konia) oraz motoryzacja, czyli również konie, ale już pod maską. Przygodę z motorsportem rozpoczęła od startów w offroadzie, gdzie Suzuki Vitarą ukończyła siedmiogodzinny rajd ze wszystkimi pieczątkami.

Gosia Prus, Karolina Sobieraj / Off Road

G. Prus, K. Sobieraj, Suzuki Vitara Off Road

Gosia nie kryje jednak, że znacznie bardziej ekscytują ją wyścigi płaskie, dlatego stała się świeżo upieczonym licencjonowanym kierowcą wyścigowym. Od września 2019 roku startuje Subaru Imprezą WRX. Do swoich osiągnięć może zaliczyć:
29.09 – PUCHAR TORU MODLIN – III MSC KLASA PAŃ
12.10 – PUCHAR TORU SŁOMCZYN – III MSC KLASA PAŃ
19.10 – LICENCJA WYŚCIGOWA B,C
12.11 – 3 SUPER SPRINT – AUTODROM BEMOWO – III MSC KLASA SUBARU&EVO
15.12 – XIV RALLY BARBÓRKA BIS – III MSC KLASA “GOŚĆ”

Gosia Prus, Autodrom Słomczyn

Gosia Prus, Autodrom Słomczyn

Wywiad z debiutantką: Gosia Prus

  1. Skąd zrodziło się w Tobie zainteresowanie motoryzacją?

Nie mogę napisać, że interesuję się motoryzacją od dziecka, ponieważ były to zbyt odległe marzenia. Droga jaką przebyłam do tej miłości i ogromnej pasji, zaczęła się, kiedy byłam nastolatką. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam filmy Kena Blocka. I tutaj może zacytuję Stephena Kinga:

To przychodzi nagle. Widzisz coś po raz pierwszy i od razu wiesz, że znalazłeś swoje zainteresowanie. Jakby ktoś przekręcił klucz w zamku, albo po raz pierwszy zakochał się.

No i wpadłam. Zostałam wiernym widzem wszelkich imprez motoryzacyjnych oraz fanką wszystkiego co z motoryzacja związane.

  1. Dlaczego wybrałaś rallycross?

Rallycross poznałam od podszewki pracując dla Lotto Team. Wtedy kierowcami był Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski. Zobaczyłam, jak wygląda prawdziwy świat Rallycrossu. To właśnie był ten moment, kiedy poczułam, że nie mam odwrotu. To jest to, co pragnę robić. Wzięłam się do pracy nad swoimi umiejętnościami. Po zakończeniu sezonu zaczęłam pracę w motoryzacji, zagłębiałam temat rallycrossu w Polsce, jeździłam jako widz na rundy i marzyłam o startach jako zawodnik.

  1. W jaki sposób trenujesz? Kto Ci pomaga?

Trenuje głównie w weekendy na torach w Warszawie i okolicach. Poza torami jeżdżę gokartami i bardzo chwalę sobie treningi w profesjonalnym symulatorze. Na pracę nad swoimi umiejętnościami poświęcam każdą wolna chwilę. Od pół roku wspiera mnie jako pilot i trener Hubert Sągal. To właśnie on zmotywował mnie do startów w zawodach rangi krajowej – w Rallycrossie, Hubert od lat startuje z wieloma sukcesami w Super KJS oraz KJS. Dzięki naszej współpracy i zaangażowaniu Karoliny Sobieraj, powstał twór o nazwie RXM Rallycross Maniacs.

  1. Możesz opowiedzieć nieco więcej o planach? Jaka klasa, jaki zespół?

Rok 2020 to dla mnie przede wszystkim Oponeo Rallycross w klasie RWD Cup. Jesteśmy na etapie pozyskiwania finansowania do sezonu. Oczywiście zespół RXM.

  1. Masz jakiś idoli w polskim, bądź światowym rallycrossie? Kim są i dlaczego?

Pozostawię to pytanie bez odpowiedzi. Nie chciałabym faworyzować nikogo.

  1. Jakie masz rady dla kobiet, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z motorsportem? Nie jest to zamknięty świat mężczyzn?

Nie powiem, że kobietom w tej branży jest lekko, ale jest to świat zdominowany przez mężczyzn, natomiast bardzo otwarty na płeć piękną. Wielu mężczyzn wręcz z zachwytem patrzy na kobiecą determinację w świecie motorsportu. Najlepszą radą według mnie jest to, aby kobiety nie bały się spróbować i nigdy nie będzie idealnego momentu. Po prostu jeżeli czujesz, że to kochasz, to rusz tyłek i działaj dziewczyno 😉

Ja akurat miałam ogromne szczęście, że na swojej drodze poznałam wielu życzliwych i pomocnych merytorycznie ludzi.

Gosia Prus, Subaru Impreza WRX

Gosia Prus, Subaru Impreza WRX

  1. Dlaczego Subaru jest lepsze od Mitsubishi? 🙂

Ciężko odpowiedzieć, czy jest lepsze. Ja po prostu kocham Subaru.

  1. Żółte Lambo czy czerwone Ferrari?

Czerwone Ferrari.

  1. Kuchar czy Gacek?

Gacek 😉

Trzymamy kciuki za udany debiut i kontynuacje zmagań w dalszej części sezonu. Rywalizacja w klasie kobiet na pewno zyska nową, mocną zawodniczkę. Zachęcamy do śledzenia postępów w przygotowaniach do mistrzostw na fanpage’u zespołu: RXM Rallycross Maniacs.

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59