LOADING

Type to search

3. Runda Oponeo MPRC 2018
Kwalifikacje

Don Pablo 24 June 2018
Share

Tor Autodrom Słomczyn przypomina dzisiaj wielką kałużę. Pogoda nas nie rozpieszcza. Kierowcy mieli nielada wyzwanie bowiem zarzucało ich na zakrętach a przejechanie przez Joker Lap było niezwykle ciężkie. Jesteście ciekawi jak zaprezentowali się kierowcy w trakcie III i IV Biegu Kwalifikacyjnego? Z artykułu dowiecie się jak wygląda sytuacja po kwalifikacjach!

III Bieg Kwalifikacyjny

Rafał Berdys i Paweł Melon

W bardzo wyrównanej klasie 126p Cup zwyciężył Damian Stachowiak z Olsztyńskiego Klubu Rajdowego. Zawodnikom bardzo zależało na osiągnięciu dobrych rezultatów, bowiem większość z nich nie wystartowała w pierwszej kwalifikacji. Dobrą passę kontynuował Łukasz Grzybowski, który zaliczył wspaniały bieg i przekroczył metę jako pierwszy z czasem 4:14.713. Drugi czas należał do Szymona Jabłońskiego. W klasie RWD Cup znajomością toru i doświadczeniem wykazał się Łukasz Światowski, który najlepiej poradził sobie w tych trudnych warunkach. Przemysław Wójcicki był drugi z aż 5-sekundową stratą.

Dobrą passę kontynuował Radosław Raczkowski za kierownicą Volkswagena Polo w klasie SuperNational. Paweł Melon w pięknej BMW M3 zaliczył drugą czasówkę. Alan Wiśniewski miał trzeci czas (3.55.730). Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Rafał Berdys, który ukończył rywalizacje na czwartym miejscu. Wszystko wskazuje na to, że będzie się on liczył w walce o najwyższą stawkę. Łukasz Zoll zaliczył bączek w swoim biegu jednakże doświadczenie i determinacja pozwoliły mu na częściowe odrobienie strat. W SuperCars bez niespodzianek. Tomasz Kuchar ukończył rywalizacje na pierwszym miejscu z blisko 4-sekundową przewagą nad 2. Mikołajem Otto.

IV Bieg Kwalifikacyjny

Dariusz Topolewski

Jacek Górniak zrehabilitował się za gorszy rezultat w trzeciej kwalifikacji i osiągnął najlepszy czas w IV biegu kwalifikacyjnym 126p Cup. W klasie SC Cup całkowita dominacja Łukasza Grzybowskiego. Broniący tytułu mistrz jest największym faworytem w tej klasie. Dwie perfekcyjne poprzednie rundy, wspaniałe występy w kwalifikacjach. Wszystko wskazuje na to, że stanie on dzisiaj na najwyższym stopniu podium. Łukasz Światowski kontynuował dobrą passę w klasie RWD Cup, osiągając najlepszy z czasów: 3.53.143. Przemysław Wójcicki był drugi, natomiast Andrzej Skrzek trzeci. Radosław Raczkowski ponownie z najlepszym wynikiem w klasie SuperNational. Widać jak ogromne znaczenie ma wsparcie techniczne ze strony Krzysztofa Skorupskiego. Jego wiedza potrafi zrobić różnicę! Świetnie poradził sobie również Alan Wiśniewski w Citroenie C2, który uplasował się na drugim miejscu. Tomasz Kuchar zdeklasował konkurencje w klasie SuperCars. Drugi czas osiągnął Marcin Gagacki, mając przeszło 6 sekund straty! Z dobrej strony pokazał się również Mateusz Ludwiczak, zajmując trzecie miejsce. Mikołaj Otto nie ukończył biegu.

Po kwalifikacjach

Tak prezentuje się kwalifikacja przed półfinałami. Najprawdopodobniej na klasę 126p Cup i SuperCars poczekamy aż do finałów, z racji małej liczby zawodników.

#WeAreRallycross

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59