LOADING

Type to search

Tags:

Polacy w 24H endurance Vila De Fronteira

Don Pablo 29 November 2019
Share

W sobotę 1 grudnia startuje 24H endurance Vila De Fronteira kończący sezon europejskiej serii wyścigów Tout Terrain. Jest to najbardziej prestiżowa impreza całego cyklu. W tym roku na starcie pojawi się 419 kierowców w 85 autach różnych klas – od prototypów, po auta w znacznej mierze seryjne. W piątek 30 listopada od rana zaczęły się przejazdy treningowe. Natomiast w okolicach godziny 15:00 rozpocznie się sesja kwalifikacyjna, ustalająca kolejność startu.

Tor 24H endurance Vila De Fronteira

Tor 24H endurance Vila De Fronteira

Sam wyścig cieszy się ogromną popularnością i przyciąga tysiące kibiców. Same zawody nie ograniczają się do rywalizacji po rozległej trasie wyścigu. Kibice zakładają małe miasteczka wokół toru, rozpalają setki ognisk w nocy i kontynuują zabawę do białego rana. Pętla toru liczy ok. 17 km i w znacznej mierze składa się z utwardzonego szutru. Trasę przecina też kilka strumyków, przy czym sama trasa jest mocno wyboista, więc auta mają spory skok zawieszenia.

24H endurance Vila De Fronteira z polską reprezentacją

Na liście startowej znalazła się bardzo mocna drużyna składająca się głównie z polskich kierowców. Są to między innymi ulubieńcy polskich kibiców rallycross, czyli Łukasz Zoll i Mikołaj Otto. Ponadto do zespołu weszli również Jacek Soboń (znany między innymi z rajdów terenowych) oraz Adam Bomba z Bomba Rally Raid Team, który słynie z świetnych konstrukcji i praktycznych rozwiązań w autach do motorsportu. W zespole z Polakami znalazł się również
Pedro Dias da Silva, czyli portugalski kierowca rajdowy.

Zdaniem naszej redakcji jest to niezwykle silna drużyna, która swoją determinacją i zaangażowaniem może wykręcić naprawdę świetny rezultat.

ProPulsion Proto Buggy – specyfikacja techniczna

Auto którym startuje polski zespół to ProPulsion Proto Buggy, specjalnie zbudowane do tego typu wyścigów. Centralnie umieszony silnik, w kabinie znajdują się dwa zbiorniki paliwa (jeden zamiast fotela pilota), kompletny napęd Sadev’a, amortyzatory Ohlins’a, a to wszystko napędza wolnossący 400-konny silnik VQ35.

ProPulsion Proto Buggy

ProPulsion Proto Buggy

Wyniki na bieżąco będzie można śledzić tutaj: http://www.24horastt.com

Trzymamy kciuki za polskich kierowców!

Tags:
Don Pablo

Editor-in-chief of the Globalrallycross.com website. Rallycross fan, automotive enthusiast, Internet soldier and Social Media Ninja. Write articles, manage the website, run social media accounts, building the #WeAreRallycross community. A lawyer by profession, motorsport redactor by life.

  • 1

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny. Uzupełnij pola zaznaczone *

globalrallycross.com facebook globalrallycross.com youtube globalrallycross.com twitter  globalrallycross.com instagram
mail

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/slickquiz/php/slickquiz-front.php on line 59